Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Religia w szkole - czy powinna być obowiązkowa? (wideo)

Utworzony przez ktosik, 7 września 2010 r. o 08:52 Powrót do artykułu
crx napisał:
Najciekawsze jest to,że nikt nie potrafi podać racjonalnej definicji BOGA.Jest to po prostu "ISTNIENIE NIEISTNIEJĄCE" lub "NIEISTNIENIE ISTNIEJĄCE".
Gdyby to było racjolanie wytłumaczalne, naukowo doświadczalne, dziś nie byłoby tutaj tej dyskusji i nie byłoby tego artykułu, bo nie musiałbyś wierzyć, po prostu byś wiedział.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Po pierwsze: to że nie istnieją jakieś pierwiastki nie świadczy o tym, że przedmioty inne niż religia rządzą się taką samą dowolnością jak rzeczona religia czy poezja. Cały czas podstawą tych przedmiotów czy nauk jest dowodzenie, sprawdzanie, pomiar a nie wiara czy widzimisię księdza/papieża. Po drugie: Kiedy i w jakiej sytuacji naukowcy rosyjscy musieli przyjąć że bóg istnieje? Po co im to było? CO takiego nie dało sie zrobić czy policzyć bez takiego założenia? Po trzecie: Każdy człowiek ma prawo do swojej prywatności i spokojnego życia. Ktoś może po prostu nie chcieć by inni wiedzieli czy chodzi do kościoła czy nie, a religia w szkole niestety do takiego określenia zmusza wiele osób. To jest tak samo prywatna sfera jak to w jakiej pozycji czy w jaki sposób uprawiasz seks z partnerem. Ale Polsce robi się z tego sprawę żuycia i śmierci i szufladkuje na Polaków-katolików i na tych "innych" (w domyśle gorszych). I jakoś nie słyszę ze strony tych "dobrych", "tolerancyjnych" katolików słów krytyki pod adresem tych fanatycznych by się opamiętali i w życie innych ludzi nie wtrącali. Dlaczego? Może po prostu macie gdzieś jaki los spotyka innych (niekatolików)?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Co to za temat? Czyżby dziennikarz, czy dziennikarka nie wiedzieli o tym, że religia nie jest obowiązkowa? Chyba dlatego wstyd mu/jej było podpisać się pod tym artykułem. Moje zdanie jest takie, że to rodzice decydują o wychowaniu swojego dziecka, również religijnym. Jeśli więc rodzicom nie zależy, aby dziecko chodziło na religię to co z nich za Katolicy?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nauka czegokolwiek ma tylko wówczas sens, gdy jest reglamentowana.Uczący się bedzie wiedział,że to jest atut w jego głowie, by myśleć o lepszej przyszłości.A tak mamy to co mamy czyli miernotę,ciemotę i ...nie chce mi się gadać!:-)))
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
MARYJAN ARCYBISKUP napisał:
ale wydaje mi się, że to wypowiedx nie na temat
Jest na temat, tylko trzeba rozumieć co się czyta ( ostatnie zdanie w cytowanym przeze mnie komentarzu). Zahacza nawet o problem, który ty poruszyłeś (kwestie międzyreligijne). Chciałem ci powiedzieć, że twoja wcześniejsza wypowiedź jest zaprzeczeniem tezy, którą sam postawiłeś.Zarzucasz religii robienie ludziom wody z mózgu. Ty jak sądzę na katechezę nie uczęszczałeś. To powiedz mi, dlaczego to ty masz w głowie błoto zamiast mózgu?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
MARYJAN ARCYBISKUP napisał:
Uważam, że w związku z wprowadzeniem obowiązkowej matematyki, zamiast religii powinno być więcej matmy i przedmiotów od których zależy przyszłość dziecka. Religia w szkole to wyrzucanie pieniędzy w błoto i blokowanie etatów dla innych nauczycieli, bo trzeba zatrudniać księży. Wyprowadzenie religii ze szkoły rozwiąże ten problem. Ponadto na świecie jest wiele religii i jaką mamy pewność, że ta nasz jest słuszna?? Wpojono nam tylko, że tak jest, ale nie ma na to żadnych dowodów niestety. Religia w szkole to pozwalanie na robienie dzieciom wody z mózgu przez księży, którzy wykorzystują religie i Boga do załatwiania swoich szemranych interesów. Zatem jestem jak najbardziej za wywaleniem religii ze szkół
Masz rację,jak przejdziesz na emeryturę matematycy wyliczą, że nie warto obciążać Twoim bytem budżetu państwa.Rachunek ekonomiczny pokaże, że właściwym rozwiązaniem będzie skrócenie Twojego życia i poddanie eutanazji.Czysta matma.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
crx napisał:
Nauka czegokolwiek ma tylko wówczas sens, gdy jest reglamentowana.Uczący się bedzie wiedział,że to jest atut w jego głowie, by myśleć o lepszej przyszłości.A tak mamy to co mamy czyli miernotę,ciemotę i ...nie chce mi się gadać!:-)))
reglamentować ndk IV, ~tuję, ~tujesz, ~tuj, ~ował, ~owany zwykle w imiesł. biernym ?podporządkowywać jakąś działalność określonym przepisom prawnym; ograniczać, regulować kupno, sprzedaż, produkcję pewnych artykułów? Towary, surowce, artykuły reglamentowane. synonimy: limitowany, ograniczany, reglamentowany, zawężany Czyżby Tobie w przeszlości reglamentowano podstawowe produkty potrzebne do prawidłowego rozwoju i funkcjonowania organizmu oraz elemntarne podstawy wiedzy zwykle nabywane jeszcze w szkole podstawowej? Sorki. Wiem, że to czysta złosliwość
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
PATRON napisał:
Jest na temat, tylko trzeba rozumieć co się czyta ( ostatnie zdanie w cytowanym przeze mnie komentarzu). Zahacza nawet o problem, który ty poruszyłeś (kwestie międzyreligijne). Chciałem ci powiedzieć, że twoja wcześniejsza wypowiedź jest zaprzeczeniem tezy, którą sam postawiłeś.Zarzucasz religii robienie ludziom wody z mózgu. Ty jak sądzę na katechezę nie uczęszczałeś. To powiedz mi, dlaczego to ty masz w głowie błoto zamiast mózgu?
Zachowujesz sie jak typowy moher spod krzyża pod pałacem. Bluzgi, obrażanie, nienawiść, brak szacunku do rozmówcy - a ja ciebie nie obraziłem, ty mnie tak. Ponadto zanim się wypowiesz, przeczytaj uważnie, bo ja nie religii a księżom zarzuciłem robienie wody z mózgu a to jest cholerna różnica. Ale jak to mówi stare przysłowie "jak ktoś czegos nie dosłyszy (nie doczyta) - to zmyśli. Działasz w emocjach a to jest najgorsze. Proponuję byś napoił się melisy.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
wolny napisał:
Masz rację,jak przejdziesz na emeryturę matematycy wyliczą, że nie warto obciążać Twoim bytem budżetu państwa.Rachunek ekonomiczny pokaże, że właściwym rozwiązaniem będzie skrócenie Twojego życia i poddanie eutanazji.Czysta matma.
heh, z dzisiejszymi pseudoekspertami od rządzenia (mam tu na myśli SLD, PiS, PSL i PO), to zanim ja dożyje wieku emerytalnego, to emerytury zostaną zniesione
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jestem przeciwny jednemu. Zatrudnianiu księży i katechetów jako nauczycieli i wypłacanie im normalnej pensji takiej jak pozostałym pedagogom w szkole.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Krzysztof napisał:
Co to za temat? Czyżby dziennikarz, czy dziennikarka nie wiedzieli o tym, że religia nie jest obowiązkowa? Chyba dlatego wstyd mu/jej było podpisać się pod tym artykułem. Moje zdanie jest takie, że to rodzice decydują o wychowaniu swojego dziecka, również religijnym. Jeśli więc rodzicom nie zależy, aby dziecko chodziło na religię to co z nich za Katolicy?
Krzysztofie, ale niestety wielu Polaków chciałoby się odsunąć jak najdalej o współczesnego katolicyzmu, który nasączony jest cynizmem, obłudą, hipokryzją i kłamstwem. Ja na przykład wierzę w Boga i doświadczam jego istnienia na każdym kroku, ale nie uznaje tego całego burdelu w postaci instytucji kościoła i skonfliktowanymi ze wszystkimi wkoło moherami, którzy mają czelność nazywania się katolikami, bo nauki Chrystusa w nich tyle, co kot napłakał. By pogadać z Bogiem, nie potrzebuję szopki w postaci mszy, gdzie jeden chleje wino - a reszta śpiewa. Ja swoje dziecko zamiast na religię, wysłałem na dodatkowy angielski - bardziej się mu to w życiu przyda, niz opowiadanie pierdół przez księży na lekcjach religii.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
MARYJAN ARCYBISKUP napisał:
Krzysztofie, ale niestety wielu Polaków chciałoby się odsunąć jak najdalej o współczesnego katolicyzmu, który nasączony jest cynizmem, obłudą, hipokryzją i kłamstwem. Ja na przykład wierzę w Boga i doświadczam jego istnienia na każdym kroku, ale nie uznaje tego całego burdelu w postaci instytucji kościoła i skonfliktowanymi ze wszystkimi wkoło moherami, którzy mają czelność nazywania się katolikami, bo nauki Chrystusa w nich tyle, co kot napłakał. By pogadać z Bogiem, nie potrzebuję szopki w postaci mszy, gdzie jeden chleje wino - a reszta śpiewa. Ja swoje dziecko zamiast na religię, wysłałem na dodatkowy angielski - bardziej się mu to w życiu przyda, niz opowiadanie pierdół przez księży na lekcjach religii.
Trudno się nie zgodzić z niektórymi stwierdzeniami
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
PATRON napisał:
Jest na temat, tylko trzeba rozumieć co się czyta ( ostatnie zdanie w cytowanym przeze mnie komentarzu). Zahacza nawet o problem, który ty poruszyłeś (kwestie międzyreligijne). Chciałem ci powiedzieć, że twoja wcześniejsza wypowiedź jest zaprzeczeniem tezy, którą sam postawiłeś.Zarzucasz religii robienie ludziom wody z mózgu. Ty jak sądzę na katechezę nie uczęszczałeś. To powiedz mi, dlaczego to ty masz w głowie błoto zamiast mózgu?
Lecz się człowieku, co również życzę twojemu guru prezesowi. Inwektywy, insynuacje, niedopowiedzenia to najnędzniejsza forma sporu, to właściwie nie spór tylko dowartościowywanie się "tajemniczą" wiedzą, której inni "nie posiedli". Gratuluję mądrości, wierzę, że wiesz również jakie leki na co są.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
wszystkie tematy na Kościół Katolicki są pod publikę zbliżają się wybory(patrz wybory prezydenckie)a po za tym wiadomo komu zależy na obaleniu jedynej rzeczy która się ostała po komunizmie ,a tak w nawiasie czy żaden ekspert nie zauważył podwyżki Vatu,zrytej umowy gazowej,braku podwyżek płac(kto dostał ten dostał)we Francji cały kraj pod flagami związków zawodowych stanął, a u nas tylko się gryźcie między sobą a to żadnemu z POLAKÓW nie służy. Tyle w tym temacie moich przemyśleń.ZASTANÓW SIĘ POLAKU KTO I W CZYIM INTERESIE TO ROBI!!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
WIERZĘ W JEDNOEGO B(L)OGA czyli NIE BĘDZIESZ MIAŁ B(L)OGÓW CUDZYCH PRZDE MNĄ...: KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW prowadzący w internecie AKADEMIĘ SZTUK CUDOWNYCH z katedrą SŁOWEM MALOWANE i cyklem Z CZEGO ŚMIEJĄ SIĘ POLACY oraz faKULtetem Axcelencja Pedoł nigdy nie pozostawał obojętnym na sprawy kościelne wyglądające w świetle wia(g)ry niczym parowóz w zestawieniu z najnowszą generacją KUL-ei sterowanych cyfrowo! Sama ?walka o Krzyż? przed Pałacem Prezydenckim wygląda dziwnie, bo nawet nikt z Kleru nie zwrócił uwagi, iż Krzyż postawiono nie w tym miejscu, co należy ? TU 154 nie rozbił się przed Pałacem Prezydenckim, a krzyże ofiar wypadków drogowych ustawiane są w miejscu ich zdarzenia, a nie na domach ofiar... Czy warto więc dla dwóch złączonych ze sobą desek (!) przelewać krew ? jak deklarują to paPIESKIE cywile w TVP?, bo JP 2 kazał "WALCZYĆ O KOŚCIÓŁ AŻ DO ROZLEWU KRWI BO TYLKO KREW NAWRACA", a Benek XVI na początku paPIESKIEJ Drogi dał "Krzyż do Walki". Kończąc Vatykańską Szkołę Aktorską zwaną Seminarium Duchowne (Wyższe) przygotowani są wszyscy do odgrywania ino jednej roli sprzed ponad 2000 lat! Axcelencja Życiński Józef sięgając zaś do współczesnego języka rżnął głupa na całego i dziwne, że dziennikarze to puścili w TVN(19.VIII.2010 "Fakty po Faktach")! W Słowie Bożym kierowanym do Ludu z ust Axcelencji leciał ?HEPNING? i ?...MAN...? (strongman; superman...)- pisownia fonetyczna, czyli tak jak Axcelencja pedoł! W Krzyżowym Ogniu Pytań Głos Boży dostawał delirki... Z KULei w Częstochowie grzmiał abp. Leszek Sławoj Głódź aby PRZEPROSIĆ PREZYDENTA! - zapomniał bidulka sprecyzować którego! Sam abp Głódź nie zauważył nawet WŁASNEJ SKLEROZY ? kto obrażał Prezydenta R.P. i Jego Małżonkę w Świętych Rydzykownych Mediach ? PRZECIEŻ SAM BOSKI NAMIESTNIK OJCIEC TADEUSZ RYDZYK głosząc Słowo Boże Parę Prezydencką określił w kwietniu 2007 r. "NIE NAZYWAJMY SZAMBA PERFUMERIĄ", samą zaś Żonę Prezydenta Kaczyńskiego ? CZAROWNICĄ!: "PANI PREZYDENTOWA Z TAKĄ EUTANAZJĄ? TY CZAROWNICO! JA CI DAM! JAK ZABIJAĆ LUDZI, TO SAMA SIĘ PODSTAW PIERWSZA". To tylko fakty aktualne, a KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW i ASC poczynając od Prezydenta R.P. Aleksandra Kwaśniewskiego stwierdza, że w obrażaniu Głowy Państwa Polskiego ? Prezydenta ? PRYM WIEDZIE KOŚCIÓŁ! To w roku 1995 Prymas Polski KS. KARDYNAŁ JÓZEF GLEMP ustami jakiegoś pionka w sutannie gardłował, że ?PREZYDENT KOMUNISTA NAM NIEPOTRZEBNY?! Po czym spier ...niczył głosować do Polonii Amerykańskiej ? tak na wszelki wypadek. Obecnego zaś Prezydenta R.P. Kler w Słowie Bożym łajał równie i identycznie jak poprzedników KSIĄDZ Z KRAŚNIKA!: ( Dziennik Wschodni, art. Z dn. 6.VII.2010 r.: ?KRAŚNIK: KSIĄDZ PORÓWNAŁ KOMOROWSKIEGO DO SZATANA?. W tym oto Świetle (Ducha Świętego, Łaski Uświęcającej i pozostałych Światłości...) P.O. prezentuje najnowsza pozycję krocząc do KULejnych i psychoPATycznych Wyborów Samorządowych na KULanach! Nie da się przemilczeć historii Niemców ? od Grunwaldu (Krzyżacy) przez II Wojnę Światową (Szkopy) po współczesny Vatykan opierają się na Krzyżu, a obecny Ojciec Święty, Papież Benedykt XVI ( w cywilu Josef Ratzinger Hitlerjugend) na początku swej paPIESKIEJ Drogi dał ?KRZYŻ DO WALKI?. Poczynając od tragedii smoleńskiej po obecne wydarzenia przed Pałacem Prezydenckim KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW i ASC nie wyklucza wątku religijnego i nie ma żadnej pewności, że np. załoga TU-154 nie odprawiała zadanej pokuty!, jako że jeden fragment kolędy mówi: ?Długo czekali, długo wzdychali, aż Niebo rozgorzało...? - na zbawienie zaś czekają do tej pory! Jak do tej pory nie ma żadnych danych na temat protestujących pod Krzyżem, a wielu z nich może być nasłanych przez Szkopa i nie koniecznie muszą być członkami rodzin tych, co zginęli. W Polsce jest totalna inwazja Szkopów (i to tuż przed 1.IX.)! - w TVP ?4-rej Pancerni i Pies?, a w nich pełno szkopów, w sklepach ?Sensacje XX wieku?, a w nich pełno szkopów ? i każdej niedzieli KULejna Sensacja XXI w. z Vaticano o 12;00 Anioł Pański ... - tam też szkop... Po takim POPiSie Axcelencja Lubelski razem z Kumplami powinien w mediach zachowywać milczenie, które tak usilnie propaguje pod Krzyżem ? wtedy wypadnie lepiej niż POPiSy swobodnej tematyki ? oprócz biblijnej! 15.VIII.2010 r. w emitowanych przez TVP paPIESKICH fragmentach BEEK XVI piał z zachwytu nad Krzyżowym bałaganem przez Pałacem Prezydenckim żegnajc się z Polakaaaami: ?Niech Bendże Powalony Jeżusz Hrysztusz?! - pisownia też fonetyczna, czyli tak, jak Axcelencja pedoł. Święty spokój w Polityce zapanuje dopiero wtedy jak szkopy przejmą władze w Polsce ? nie wyszło z Jarkiem Kaczyńskim ? to wyjdzie z Krzyżem! Sam Twór Niebieski z Miodowej w Warszawie nawet 20 lat po rozbiciu KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW dostawał drgawek na wieść o Związku przez co doczekał się określenia EPILEKTOSKOPAT ; później e-PiS-kopat jak wykorzystywał partie polityczne do własnych celów; obecnie KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW i ASC wprowadza KULejne (aktualne) określenie: epiSZKOPat ! Nie na darmo rzecznik ks. Józef Klich wystąpił w TVP (26.VIII.2010) mając za sobą malunek Benka XVI. Jeśli sam rzecznik Rządu Paweł Graś z całym Rządem jest rozczarowany brakiem zdecydowania ze strony epi SZKOPA tu ? to właśnie jest zdecydowanie ! Wypada więc umieścić nad siedzibą epi SZKOPA tu znany polski slogan ?DOROSŁE DZIECI MAJĄ ŻAL ZA KIEPSKI PRZEPIS NA TEN ŚWIAT". Po samych wypowiedziach i minach widać, że są niedojrzali emocjonalnie... Państwo Polskie znalazło się w kryzysie finansowym i szuka oszczędności dając Ludowi po d..., a też NIKt nie wpadł na pomysł zwolnienia Szkopów płci obojga - Księży Kapelanów i Katechetów, czyli dokonania Konstytucyjnego rozdziału Kościoła od Państwa ! KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW i ASC w świetle plakatu A. Pagowskiego z napisem: ?ODDAJCIE KRZYŻ CHRYSTUSOWI? rzuca Tłumowi najnowsze Modlitwy: 1) dla paPIESKICH Wyznawców: ?BORze zostaw Krzyż?; 2) dla Strony Przeciwnej: ?BORze weź sobie Krzyż?. Co na to Prezydent R.P. I Rząd ? - Wzdychają w podobny sposób: ?BORze, ale się narobiło?! Czy wystarczy być Księdzem żeby ?zjeść? wszystkie rozumy?, a bez Księdza jużnic nie funkcjonuje.... Zadaniem zaś Księży Kapelanów jest rozłożenie wszystkiego od środka... -co też sukcesywnie widać! KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW i ASC od dawna zwracał uwagę na KULawy i psychoPATyczny poziom KATolickiego Szkolnictwa ? w latach SOLIDARNOŚCI KULawy ks. mgr-ant uczył Lud Boży z błędami ? nikt tego nie widział... pły
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
mów mi zomo napisał:
Kościół zrobił swietną robotę wprowadzając religię do szoły: masowo produkuje praktykujących niewierzących a to dobrze . Szkoda tylko że za państwową kasę, gdy brak jej na dużo ważniejsze sprawy.
RELIGII WINNI UCZYĆ ZAKONNICY BO ONI WYBRALI ZAKON Z POTRZEBY DUCHA A NIE KIESZENI.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
MYŚLĄCY napisał:
RELIGII WINNI UCZYĆ ZAKONNICY BO ONI WYBRALI ZAKON Z POTRZEBY DUCHA A NIE KIESZENI.
Zgadza się, dlatego polecam kościół Ojców Kapucynów przy Krakowskim Przedmieściu w Lublinie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
W zespole szkół przy ulicy Wojciechowskiej 38 są łamane prawa uczniów! Od uczniów pełnoletnich nadal wymaga się podpisu rodziców którzy czesto sie nie zgadzają!! Dyrektorstwa przepisy prawne nie interesują!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Kylo napisał:
Lecz się człowieku, co również życzę twojemu guru prezesowi. Inwektywy, insynuacje, niedopowiedzenia to najnędzniejsza forma sporu, to właściwie nie spór tylko dowartościowywanie się "tajemniczą" wiedzą, której inni "nie posiedli". Gratuluję mądrości, wierzę, że wiesz również jakie leki na co są.
Rozwaliłeś mnie. Wiedza ta jest ogólnie dostępna. Wystarczy tylko trochę poczytać coś innego niż "gazeta wybrańcza".Informacje, o których pisałem wyżej są min. w internecie. Skoro ty takiej wiedzy nie posiadasz, to skąd twoje osądy i opinie? Czerpiesz wiedzę z niewiedzy? Nawet twoi bracia w wierze wiedzą, że z próżnego i Salomon nie naleje. I przypomnę ci jeden drobny szczegół. Prezes i PiS nie rządzą już od trzech lat. J. Kaczyński nie ma w tej chwili wpływu na gospodarkę i co za tym idzie na twoje pieniądze. Sytuacja ekonomiczno-gospodarcza wynika przede wszystkim z umiejętności (a raczej jej braku) kierowania państwem. Więc skoro masz mózg, to go użyj i kojarz fakty z otaczającej nas rzeczywistości. Jeśli zaś posiadasz zaburzenia zdolności postrzegania rzeczywistości, to raczej ty powinieneś skonsultować się z odpowiednim specjalistą.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
MARYJAN ARCYBISKUP napisał:
Zachowujesz sie jak typowy moher spod krzyża pod pałacem. Bluzgi, obrażanie, nienawiść, brak szacunku do rozmówcy - a ja ciebie nie obraziłem, ty mnie tak. Ponadto zanim się wypowiesz, przeczytaj uważnie, bo ja nie religii a księżom zarzuciłem robienie wody z mózgu a to jest cholerna różnica. Ale jak to mówi stare przysłowie "jak ktoś czegos nie dosłyszy (nie doczyta) - to zmyśli. Działasz w emocjach a to jest najgorsze. Proponuję byś napoił się melisy.
Już tak nie przeżywaj. Jakie bluzgi? Jaka nienawiść? Twój nick i nazywanie "moherem" katolika jest przykładem braku szacunku. Każda religia stara się kształtować człowieka (robi ludziom wodę z mózgu) a tylko w KK są księża. Więc to nie tylko księża, a kapłani wszystkich religii robili ludziom wodę z mózgu. Kapłani są tylko "nosicielami i przekaźnikami" elementów zawartych w religii mających wpływ na nasze postrzeganie świata,więc to religia a nie księża (kapłani) kształtuje światopogląd (robi wodę z mózgu).
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...